niedziela, 16 września 2012

Tim Burton's Best Movies

Tim Burton. Czy muszę go przedstawiać? Znany i szanowany na całym świecie reżyser słynący ze swojego oryginalnego i specyficznego humoru dostarcza nam swoje dzieła już ponad 30 lat. Przez ten czas stworzył dorobek, który zostanie wpisany w kinematografię na zawsze. A wszystko zaczęło się od 6- letniego Vincenta. Chłopiec miał tylko jedno marzenie, które z czasem przerodziło się w obsesję-  chciałbyć jak Vicnet Price.Podczas 6 minutowego seansu widzimy makabryczne, absurdalne sceny, które dzieją się jedynie w świadomości chłopca. Powiązanie świata marzeń z rzeczywistością,.wraz z zawsze dobrze przemyślanie wykreowaną  postacią można nazwać wyznacznikiem dzieł reżysera.


Poniżej  Burton w pigułce.


Miłego oglądania.4 komentarze:

 1. jest genialny !
  ma świetne filmy;)

  super blog !


  Visit my blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie oryginalny artysta. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Burtona - jeden z niewielu reżyserów, których kojarzę z nazwiska, huehue.
  A co do poprzednich notek - też jestem zafascynowana Śniadaniem u Tiffany'ego! Kocham ten film nad życie i oglądam go kilka razy w roku - nigdy mi się nie znudzi...

  OdpowiedzUsuń
 4. filmem " Frankenweenie" nawiązywał do "Vincenta" przez którego w swoim czasie miał problemy w studiu Dysneya, i tym samym po katastrofalnych "Mrocznych cieniach" pokazał, że znów wraca do formy :)

  OdpowiedzUsuń